Vannak a világon olyan helyek, ahol a mesék megelevenednek, ahol azt várod, mikor jelenik meg az unikornis és repülnek el melletted a tündérek. Japánban, Tokiótól 80 km-re északra található Ashikaga Flower Park is egy ilyen helyszín, különösen április-május környékén, mikor a lilaakác, japán nevén Fuji virágba borítja a parkot.
Az akár 500 évig is élő lilaakácok vastag, jellemzően megcsavarodó törzset növesztenek. Felfuttatható házfalakra, tornácokra, pergolákra, boltívekre, oszlopokra, lugasokra, fákra vagy akár a kerítésre.
Az Ashikaga Flower Parkban a lilaakácfajták rózsaszín, lila, fehér és sárga színű virágokkal illatosítják környezetüket. A parkban egy 80 méter hosszú lugast alakítottak ki, ahol sétálva lehet megcsodálni a gyönyörű lilaakác virágzást. A virágzó fák szépségét szinte már giccsesre emeli, ahogy a park tavában tükröződnek.











