A High Sierra vidéke változatos élővilágával, nemzeti parkjaival és egyedülálló természeti kincseivel előkelő helyet foglal el Kalifornia állam szívében. Ezeket az elképesztő csodákat mutatja be a TopUSATrip csapata gyönyörű fotósorozatán keresztül!
Nevada állam felől a Death Valley azaz Amerika legnagyobb kiterjedésű nemzeti parkja határolja. A Halálvölgy méretein túl más szélsőségekkel is bír. Az extrém klíma és a talajt borító sótakaró együttese a világ egyik legforróbb helyévé teszi a kontinens legmélyebb pontját.
A High Sierra déli fekvésű részein jellemzően vulkanikus eredetű sziklák, és megkövült láva tenger borítja a vidéket. A Mount Whitney hegyvonulat lábánál fekvő Alabama Hills megszámlálhatatlan mennyiségű természetes kőboltívvel gazdagítja a nem mindennapi tájképet. Különleges hangulatával számos filmrendezőt megihletett már a múltban és megannyi sci-fi-nek nyújtott tökéletes terepet.
Észak felé a sivatagos határvidéket átlépve drámaian megváltozik a táj. Ez különösen ősszel szembetűnő, amikor káprázatos színek elevenednek meg a sárguló nyárfaerdők mentén. Az Owens Völgy igazi különlegességét a Bishop patak tavai és az aranyló erdők mesébe illő egyvelege nyújtja.
A High Sierra nyugati oldala két híres nemzeti parkot is magáénak tudhat. A Sequoia Nemzeti Park földünk utolsó élő óriásainak ad otthont. A gigantikus méretű fák kerülete akár a 30 métert is eléri a koruk pedig átlagosan 2000 évre becsülhető, ám messze nem a legöregebbek.
Ezt a titulust ugyanis a Matuzsálem fák érdemelték ki megközelítőleg 4800 évvel melyek szintén e változatos vidéket gazdagítják. A Kalifornia-Nevada állam természetes határán húzódó White Mountain hegyei rejtik ezeket a felbecsülhetetlen értékű természeti kincseket 3000 méter magasban a civilizációtól szinte teljesen elizolálva.
De a természeten túl az ember is itt hagyta lábnyomát. Ahogy az aranyláz végigsöpört a High Sierra vidékén a kisebb-nagyobb aranyásó falvak sorban emelkedtek ki a porból, majd legtöbbjük ugyanilyen gyorsan el is tűnt a történelem süllyesztőjében. Napjainkban ezek a kísértetvárosok jelzik a kincsvadászok útját és röpke bepillantást nyújtanak az 1850-es évekbe. Közülük a legnagyobb a történelmi emlékműként működő Bodie, mely valaha 10 ezer embernek adott otthont.
A High Sierra igazi klasszikusa a Yosemite Nemzeti Park, mely egyben az első természetvédelmi terület volt az államokban. Bármely pontján állva mesébe illő látványt nyújt, igy nehéz eldönteni hogy vajon a gránit falakról lógó vizesések, vagy a vadvirágos rétek vonzzanak több túristát. Az viszont biztos hogy aki egyszer ellátogat ide, az akármilyen aprócska darabot is kap a 3000 négyzetkilométernyi vadon szépségéből, soha el nem felejti.
A Mammoth Tavak ugyancsak vonzó turista célpont az év bármelyik szakában. Aktív hőforrások és kristálytiszta tavak mellett, egy geológiai remekműnek is otthont ad. A megkövült bazaltömlést Devil’s Postpile névre keresztelték, és tiz percnyi sétával könnyen megközelíthető, mi több meg is mászható.
Tavakból akad bőven errefelé, viszont van egy amely az összes többitől különbözik, ez pedig nem más mint a Mono-tó. A Yosemite Nemzeti Park keleti oldalánál fekszik ez az erősen lúgos és sós óceáni maradványtó. A tó apadása és koncentrálódása révén mészkőtornyok épültek a tó egy meghatározott részén, a növekvő turizmus azonban egyre nagyobb veszélyt jelent mint a tufa-tornyokra mind pedig a tó törékeny ökoszisztémájára nézve.
A High Sierra legészakibb egyben befejező “állomása” a California-Nevada határon fekvő Tahoe Tó. A 2000 méter magasan fekvő tó türkizkék öbleit nyáron strandolók lepik el, még tavat körülvevő hegyek sípályáin a téli sportok szerelmesei hódolhatnak szenvedélyüknek novembertől egészen áprilisig.